Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Beck Yönelimli Kognitif Terapinin

OKB Tedavisinde Uygulanması Workshop

 

  1. EMEL STROUP, ABPP, ACT

(Academy Of Cognitive Therapy Eğitmeni)

2 – 3 Şubat 2019

(13 saat)

* Bu workshop, Kognitif Terapi Workshop Sertifika Programı’nın dördüncü aşaması olup, programdan bağımsız olarak da alınabilir.

** Workshopların sırayla alınması bir koşul olmamakla birlikte en yüksek düzeyde verimin sağlanması açısından önemlidir. 

***Katılımcıların sertifika alabilmeleri için programa başladıktan sonra maksimum 2 yıl (2 workshop dönemi) içerisinde tüm workshopları tamamlamaları gerekmektedir.

**ÖNEMLİ ÖNKOŞUL2-3 Mart 2019‘de yapılacak olan OKB’de Maruz Bırakarak Tepki Önleme (ERP) Workshop’una katılmak isteyenlerin OKB workshop’una katılmış olmaları gerekmektedir.

WORKSHOP HEDEFLERİ

  • Kognitif Terapi (KT)’nin Genel Obsesif Kompulsif Bozukluk’taki (OKB) formülasyonunu anlama,
  • OKB tanısı alan hastaların, kendine özgü durumuna göre bireysel formülasyonun nasıl oluşturulacağını öğrenme,
  • Obsesif Kompulsif Bozukluğu’nda uygulanan bazı Kognitif Terapi tekniklerini öğrenme ve pratiğe aktarma,
  • Workshop sürecinde öğrenilen tekniklerin klinik demonstrasyon, role play ve video vaka örnekleriyle pekiştirilmesini sağlama

ÖNKOŞUL: Psikologlar, Psikiyatristler, Psikiyatri Hemşireleri, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık mezunları

Dr. Stroup’un düzenlediği bu workshoplar, içerik bakımından Academy of Cognitive Therapy (ACT) sertifika programına birebir uyumludur. Bu workshoplar, Academy of Cognitive Therapy (ACT) sertifika programına hazırlık sürecine destek olmaktadır. ACT`nin belirlediği koşullar için; www.academyofct.org sayfasını ziyaret ediniz. http://goo.gl/SUcq9u

Workshopa katılmak için:

 29 Ocak 2019 (son kayıt günü) tarihine kadar www.cbtistanbul.com web sitesine girerek workshoplar bölümünden başvuru formunu doldurduktan sonra, kayıt ve ödeme bilgileri için Neo İletişim- Nur Erdamar Kasar’a 0532 785 98 05 numaralı telefondan veya [email protected][email protected] adreslerinden ulaşarak ödeme talimatını alabilirsiniz.

*Ödeme yapmadan önce kontenjan durumu ile ilgili telefondan bilgi alabilirsiniz.

*Eğer kontenjan dolmuş ise bir sonraki eğitim için veya bu eğitimin yedek listesinde olmak için isminizi, e-mail adresinizi ve size ulaşabileceğimiz numaraları verebilirsiniz.

İptal durumunda:

*Ödeme yapıldıktan sonra yapılan iptallerin mail yoluyla [email protected] veya [email protected] adresine bildirilmesinin ardından eğitim bedelinin %50’si eğitim sonrası katılımcıya iade edilecektir.

* * 25 Ocak 2019 tarihinden sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmayacaktır.

Ücret: 890  TL + KDV 1.050 TL

Eğitim Saati : Cumartesi 10:00 – 18:00 / Pazar 10:00 – 17:00

Eğitim Yeri : Elite World Hotel, Talimhane – Taksim – İST

(Eğitim yeri değişikliği gündeme geldiğinde katılımcılara önceden bilgi verilecektir.)

** Her workshop sonunda katılımcılara ”Katılım Belgesi” verilecektir.

** Tüm workshop saatlerini eksiksiz tamamlayan katılımcılara CBTİSTANBUL tarafından ”Beck Yönelimli Kognitif Terapi Workshop Sertifikası” verilecektir.

** Bu workshop sertifikasını alıp Kognitif Terapi alanında kendini geliştirmek isteyen klinisyenler, diledikleri takdirde “Beck Yönelimli Kognitif Terapi Süpervizyon Sertifika Programı”na başvurabilirler.

 Dr. Emel Stroup, Amerikan Profesyonel Psikoloji Kurulu tarafından (American Board of Professional Psychology, ABPP) belgeli klinik psikologdur. Prestijli bir kuruluş olan Academy of Cognitive Therapy (ACT)’nin Fellow üyesidir ve CBT Trainer/Consultant olarak sertifiye edilmiştir. http://goo.gl/cb8hLt

Bunun yanında ACT’nin uluslararası değerlendirme komitesinde de yer almaktadır. Kaliforniya Psikoloji Kurulu (California of Board of Psychology)’nun ön koşullarını tamamlayarak lisans almaya hak kazanmıştır. 2013 yılında yayınlanmış olan DSM-5 Tanı Ölçütleri El Kitabı’nın dünya çapında test edilmesi projesinde tanı ve teşhise yönelik alan çalışmaları yapan klinisyenlerden biridir. Aynı zamanda European Federation of Psychologists’ Associations (EFPA) Psikoterapi Uzmanı olan Dr. Stroup, Klinik Psikoloji doktorasını Alliant International Üniversitesi`nde tamamlamıştır. CBTiSTANBUL bünyesinde klinik psikoloji ve Kognitif Terapi alanında süpervizyon, workshop, seminer ve konsültasyon vermektedir. Ayrıca, Okan Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı’nda ve Doktora Programı’nda öğretim üyeliği yapmıştır.

Dr. Stroup ve Kognitif Terapi hakkında daha geniş bilgi ve başvuru için; www.cbtistanbul.com

Facebook, Twitter, Instagram ve Youtube sayfamızdan bizi takip edebilirsiniz. Kognitif Terapi hakkında gelişmelerden haberdar olmak için kognitif_terapi-subscribe @yahoogroups.com adresine kısaca kendinizi tanıtan bir mail göndererek üye olabilirsiniz.

Detaylı bilgi & başvuru için: www.cbtistanbul.com

Facebook : https://goo.gl/6RKi9H

Kognitif terapi Facebook Grup : https://goo.gl/Txafso

Twitter : https://twitter.com/?lang=en

Instagram : https://goo.gl/i5gAwT
Youtube :  https://goo.gl/HnjzcK

Saygılarımla,

Psk.Deniz Küçükaksu

Paylaş:
Paylaş: