Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerde Görülen Depresif Bozukluklarda Uygulanması

Yrd. Doç. Dr. Başak Demiriz 

12-13 Ocak, 2019 |İstanbul (12 saat)

Çocuk ve ergenlerde görülen Depresyon Bozuklukları, DSM 5’te de vurgulandığı gibi, yetişkinlerden farklı şekillerde kendini gösterebilmektedir. Bu farklılıklar çerçevesinde, Bilişsel Davranışçı Terapi yöntemleri uygulandığında, Depresyon tedavisinde başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Bu eğitimin amacı: Bilişsel Davranışçı Terapinin, çocuk ve ergenlerde görülen Depresyon Bozukluklarında uygulanışını aktarmaktır.

Eğitim sonunda katılımcılar,

•      Çocuk ve ergen depresyonunun özelliklerini, yetişkin depresyonu ile benzerliklerini, farklılıklarını ve Bilişsel Davranışçı modele göre formüleedilmesini çeşitli vaka örneklerini inceleyerek öğrenecek,

•      Depresyonun, intihar ile ilişkisini değerlendirme ve müdahale yöntemlerini öğrenecek,

•      Depresyon tedavisinde çocuklar ve ergenlere uygulanan Bilişsel Davranışçı Terapi tekniklerini öğrenerek, role-play, video gösterimleri ve diğer interaktif çalışmalar sayesinde, uygulamaya hazır hale gelecekler.

 

Eğitime Katılmak İçin Gerekli Bilgiler

 

Eğitim tarihi: 12-13 Ocak 2019

Eğitim saati: 10.00- 17.00

Son kayıt tarihi: 9 Ocak 2019

ÖNKOŞUL: Psikoloji, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Psikiyatri bölümü mezunları ve bu alanlarda eğitimine devam eden 4. sınıf lisans ve lisansüstü öğrencileri; Sosyal Hizmet Uzmanları eğitime katılabilirler.

Kayıt & Bilgi

Romina Markaroğlu    0534 224 14 36 & [email protected]

Nurhan Kabuk              0530 346 96 30 & [email protected]

Ücret ve Ödeme bilgileri: 800 TL + KDV

·      Ödeme yapmadan önce kontenjanın dolup dolmadığıyla ilgili telefondan bilgi alabilirsiniz.

·      Eğer kontenjan dolmuş ise bir sonraki eğitim için veya bu eğitimin yedek listesinde olmak için isminizi, e-mail adresinizi ve size ulaşabileceğimiz numaraları verebilirsiniz.

İptal durumunda: Ödeme yapıldıktan sonra yapılan iptallerin mail yoluyla [email protected]veya [email protected]adresine bildirilmesinin ardından eğitim bedelinin %50 si eğitim sonrası katılımcıya iade edilecektir..

* 9 Ocak 2018 tarihinden sonra yapılan iptallerde geri ödeme yapılmayacaktır.

Eğitim yeri: Dr. Basak Demiriz’in Ofisi Valikonağı Cad. 

No: 125 Eser Palas Apt. Kat 6 Nişantaşı- İstanbul

Tüm eğitim saatlerini eksiksiz dolduran katılımcılara Katılım Belgesi verilecektir.

2018-2019 eğitimlerinin tamamını eksiksiz tamamlayan katılımcılara İstanbul Pediatrik Psikoloji tarafından ‘Dr. Başak Demiriz, Çocuk ve Ergen Psikolojisi Eğitim Sertifikası’ verilecektir.

PEDİATRİK PSİKOLOJİ EĞİTİMLERİ 2018-2019 AKADEMİK TAKVİMİ

 

20 – 21 Ekim 2018

Çocuk, Ergen ve Aileleri ile Bilişsel Davranışçı Terapi Temel Teori ve Teknikleri Uygulamalı Eğitimi (12 Saat)

24 – 25 Kasım 2018

Çocuk & Ergen Psikolojik Bozuklularını Tanıma Amaçlı Klinik Görüşme, Bilgi Toplama ve Kriz Değerlendirme (12 Saat)

15 – 16 Aralık 2018

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerin Okul ve Aile Ortamındaki Davranış Problemlerinde Uygulanması (12 Saat)

12 – 13 Ocak 2019

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerde Görülen Depresif Bozukluklarda Uygulanması (12 Saat)

9 – 10 Şubat 2019

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerde Görülen Kaygı Bozukluklarında Uygulanması (12 Saat)

23 – 24 Mart 2019

Bilişsel Davranışçı Terapi’nin Çocuk ve Ergenlerde Görülen Obsesif Kompulsif Bozukluklarda Uygulanması (12 Saat)

 

 

Dr. Basak Demiriz kimdir?

 

Dr. Başak Demiriz, Psikoloji eğitimi almak amacıyla 1991 yılında Amerika’ya gitti. George Mason University, Virginia’da aldığı psikoloji eğitiminin ardından Argosy University, American School of Professional Psychology, Washington, DC’de Klinik Psikoloji üzerine doktora yaptı.

Doktora tezini “Üstün zekâlı çocukların duygusal ve sosyal ihtiyaçları” konusunda verdi.

Post doktorasını, Miami, Citrus Health Network’ te, psikiyatrik ve davranış bozuklukları olan çocuklar, ergenler ve aileleri ile çalışarak tamamladı.

Kognitif Terapi alanında uzmanlaşmak için, Dr. Aaron Beck, Dr. Judith Beck, Dr. Christine Padesky, Dr. David Burns, Dr. Torrey Creed ve Dr. Leslie Sokol gibi Kognitif Terapinin önde gelen isimlerinden eğitimler aldı.

 

New York’ta, çeşitli kültürlerden gelen çocuklara, yetişkinlere ve ailelere, bireysel terapi, grup terapisi, aile terapisi yaptı, kişilik ve zeka testleri uyguladı. Miami’de, mahkemelerin yönlendirdiği kişilere psikolojik testler (kişilik ve zekâ testleri) uygulayıp, kişilerin psikolojik durumlarını raporlandırarak mahkemelerde bilir kişi görevini aldı.

 

2008 yılında Türkiye’ye döndü. Psikoterapist olarak çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle çalışmasının yanı sıra, ülkemizde psikoterapinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, psikoterapide etik standartlar, klinik beceriler ve kognitif terapi alanında, psikoloji öğrencilerine süpervizyon ve eğitim vermektedir.

Depresyon, kaygı bozuklukları, anne-baba eğitimi, ergen-aile çatışmaları, çocuklarda davranış problemleri gibi konularda seminerler düzenlemektedir.

 

Hürriyet gazetesinin Kelebek ekinde, sık görülen psikolojik sıkıntıların çözümlerine ışık tutmak ve psikoterapi sürecini tanıtmak amacıyla 2011 yılından bu yana her hafta yazmaktadır.

 

Nişantaşı Üniversitesi İngilizce ve Türkçe Psikoloji bölümünde öğretim görevlisidir.

Detaylı bilgi için

1.  http://www.basakdemiriz.com/

2.  https://www.instagram.com/basakdemirizegitimleri/

Paylaş:
Paylaş: