Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Klinik Psikoloji ve Psikoterapi Derneği

İSTANBUL OYUN TERAPİSİ EĞİTİMİ

Oyun, çocuklar için öğrenmeyi, sosyal, duygusal, fiziksel ve zihinsel gelişimi arttırıcı ya da ilerletici etkisiyle bilinmektedir. Oyunla terapisi oyunun doğası gereği iyileştirici özelliğe sahiptir, ek olarak çocuğun zihinsel, fiziksel, duygusal, sosyal ve psikolojik gelişimine katkıda bulunur.

Eğitimin Süresi ve Sertifikasyon

Eğitimin toplam süresi 38 saat (16 saat teorik + 16 saat uygulama + 8 saat süpervizyon uygulaması)

Katılımcılara Klinik Psikoloji ve Psikoterapi Derneği onaylı sertifika verilecektir.

Katılımcılar

Ruh sağlığı alanında çocuklarla çalışanlar (Çocuk Psikiyatrisi, psikoloji asistan ve uzmanlar)

Eğitim Tarihleri

16-17 Mart teorik, 23-24 Mart 2019 Dr. Sholomo Ariel uygulamalı workshop, Cumartesi-Pazar günü saat 09-18 arasında gerçekleştirilecektir. Süpervizyon tarihleri eğitim sırasında belirlenecektir.

Eğitim yeri: Mercure otel, Bomonti / İstanbul

Eğitim Ücreti: 2300 TL+KDV, Çocuk ve Genç Psikiyatrisi ve Klinik Psikoloji ve Psikoterapi Derneği  üyelerine %40 indirim uygulanacaktır (1400+KDV)..

İletişim: Gizem Melissa Kocaman, 0 546 7494038 (mesaj atılması durumunda dönüş yapılacaktır)

EĞİTİMCİLER

1) Prof. Dr. Ayten Erdoğan

İstanbul Üniversitesi, Cerrahpaşa Tıp fakültesinden 1985 yılında mezun olup 2004 yılında Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları uzmanlığını Cerrahpaşa Tıp fakültesinden almıştır.. 2008 yılında Docent, 2014 yılında ise profesör ünvanı almıştır. Alanında Ulusal ve Uluslar arası bir çok araştırma yazısı bulunan Prof. Dr. Ayten Erdoğan aile terapisi ve bilişsel davranış terapisi eğitimine ek olarak Halime Odağ Vakfından Oyun Terapisi eğitimi almıştır. Halen İstanbul Gelişim Üniversitesi Psikoloji Bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Balıklı Rum Hastanesinde Çocuk ve Ergen psikiyatristi olarak hastalarını görmeye devam etmektedir. İngiltere’de deneyimli bir oyun terapisti ve eğitimcisi olan ve oyun terapisi alanında çok sayıda kitabı bulunan Prof. Sue Jennigs’den oyun terapi uygulamaları konusunda eğitim almıştır.

2) Dr. Sholomo Ariel

1994 yılından beri klinik psikologları, psikoterapi ve psiko-diagnostik alanında süpervize etmiş, İsrail Sağlık Bakanlığı tarafından lisanslı kıdemli bir klinik psikologdur. 1992’den beri İsrail Aile Terapisi Derneği tarafından aile terapisinin yetkili bir süpervizörüdür. Klinik psikoloji çalışmasını tamamlanmasından sonra; çocuklar ve onların içinde bulunduğu sistemleriyle bütünleştirici oyun terapisine odaklanan, bütüncül, çoklu sistemli, kültürel açıdan yetkin bir terapötik çalışma modeli geliştirmeye başladı. Bu model bir çok kitap ve makale yayınlanmıştır. Bu modelin eğitimini workshop ve kurslarla İsrail’de, çeşitli Avrupa ülkelerinde ve ABD’de vermektedir.

İsrail’de Sağlık Bakanlığı tarafından desteklenen dört yıllık Multi-Sistemik Çocuk ve Ergen Eğitim Programında sosyal çalışmacılara akademik eğitmen ve müdürü olarak hizmet verdi. Magid Enstitüsünün Bütünleştirici Psikoterapi Okulu’nda iki yıllık Bütünleştirici Oyun Terapisi Eğitim Programını başlattı. Hebrew Üniversitesi, İsrail; Kudüs’teki David Yellin Akademik Eğitim Koleji’nde iki yıllık Bütünleştirici Oyun Terapisi Eğitim Programını vermiş, Kosova Sağlık Kurumu ve Uluslararası Aile Terapisi Derneği Eğitim Bölümü desteğiyle beş yıllık Sistemik Aile Terapisi Eğitim programı içinde yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır.

David Yellin Eğitim Koleji’nin yüksek lisans programında, kültürel açıdan hassas oyun uygulamaları üzerine dersler vermiştir. İsrail’deki Arap toplumundaki ruh sağlığı uzmanlarını süpervize etmekte ve halen Oranim Koleji, Kiryat Tivon oyun terapisi eğitim programında öğretim görevlisi olarak görev yapmaktadır.

İsrail Oyun Terapileri Derneği’nin kurucusu ve başkanıdır.

 

3) Uzm. Psk. Hale A.Kahyaoğlu

Hale A.Kahyaoglu 05.07.1986 tarihinde doğmuştur. İlk ve orta öğrenimini Manisa’da tamamlamıştır. 2004 yılında Uludağ Üniversitesi psikoloji bölümüne başlamış 2008’de psikoloji eğitimine İtalya Torino Üniversitesinde devam etmiştir. Daha sonra İngiltere Swansea Üniversitesi’nde (Swansea University) Gelişimsel Oyun Terapisi yüksek lisansını tamamlamıştır. İngiltere’de uzmanlığını yaparken pek çok kongre ve eğitime katılmıştır. İngiltere’de Terapatik Oyun Çalışması Derneğinden (Association of Therapeutic Playwork) akreditedir. Halen Maltepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi alanında doktora çalışmasını sürdürmektedir. Ayrıca EFTA onaylı Sistemik Aile Terapisi ve Uluslararası İmago Çift Terapisi akreditasyon eğitiminin süpervizyon aşamasındadır. EMDR- yetişkinlerde, Çocuk ve ergenlerde EMDR eğitimleri bulunmaktadır. İngiltere’de deneyimli bir oyun terapisti ve eğitimcisi olan ve oyun terapisi alanında çok sayıda kitabı bulunan Prof. Sue Jennigs’den oyun terapi uygulamaları konusunda eğitim almıştır.

 

4) Doç. Dr. Sevcan Karakoç Demirkaya

2006 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olmuş, çocuk ve ergen psikiyatrisi uzmanlık eğitimini İstanbul Tıp Fakültesi’nde 2010 yılında tamamlamıştır. 2017 yılında ise doçent olmuştur. Halen Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Anabilim Dalında öğretim üyesi olarak çalışmaktadır.

 

Terapi eğitimleri: 2007 yılında Avrupa Aile Terapisi Derneği tarafından sertifikalandırılmış Aile ve Evlilik Çift terapisi, 2007-2008 yıllarında Abdülkadir Özbek Psikodrama Ensititüsü’nden temel psikodrama eğitimi, 2008-2010 dönemi İstanbul Tıp Fakültesi Sanat Psikoterapisi Seminer ve Deneyim grubu Uygulamalı Sanat Terapi eğitimi, 2014 yılında Bilişsel Davranışçı Psikoterapiler Derneği Bilişsel Davranışçı Terapi temel eğitimi, 2016-2018 arası Avrupa Bilişsel ve Davranışçı Terapi Derneği tarafından akredite edilen “Çocuk ve ergenlerde İyi ve Etik uygulamalar bağlamında Kognitif ve Davranış Terapisi” teorik ve süpervizyon eğitimini tamamlamıştır. Oyun terapisi eğitimini ise 2007- 2009 yıllarında İzmir Halime Odağ Psikanaliz ve Psikoterapi Vakfında tamamlamıştır. Oyun terapisi ile ilgili kongre bildirileri ve kitap bölümleri bulunmaktadır.İngiltere’de deneyimli bir oyun terapisti ve eğitimcisi olan ve oyun terapisi alanında çok sayıda kitabı bulunan Prof. Sue Jennigs’den oyun terapi uygulamaları konusunda eğitim almıştır.

 

5) Uzm. Psk. Büke TUNCEL

1984 yılında İstanbulda doğmuştur. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2006 yılında mezun olmuş, 2011 yılında ise İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji alanında Yüksek Lisans yapmıştır. 2011-2014 yılları arasında Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde kadrolu uzman psikolog olarak görev yapmaya başlamıştır. 2014 yılından itibaren Beylikdüzü’nde kurucusu oldugu İstanbul Psikolojik Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde çalışmalarına devam etmektedir. Ek olarak İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi’nde yarı zamanlı olarak öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

 

EMDR (I. ve II. Düzey), Stratejik Aile Terapisi, Çözüm Odaklı Kısa Süreli Terapi, Theraplay Oyun Terapisi, Deneyimsel Oyun Terapisi ve Bilişsel Davranışçı Terapi alanında terapi eğitimleri almıştır. Oyun Terapisi: Kapsamlı Teori ve Uygulama Rehberi, Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Borderline Kişilik Bozukluğu Olan Birisini Sevmek adlı kitaplar Türkçe editörlüğünü yaptığı kitaplardan bazılarıdır.

Paylaş:
Paylaş: