Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

Değerli Grup Üyeleri,

Doç. Dr. Itır Tarı Cömert tarafından 16-17 ŞUBAT 2019 tarihlerinde İstanbul’da Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi eğitimi verilecektir. 

Eğitime ön başvuru için lütfen tıklayınız. 

Eğitimin Tanıtımı

Çözüm odaklı kısa süreli danışma yöntemi, sorunu çözmeye odaklanmaktansa, doğrudan çözüme odaklanır. Danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır ve bu durum danışanın öz güveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı durumlar ile değil, geçmişte başardığı durumlar ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir. Var olan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları keşfetmeyi ve çoğaltmayı hedefler.

Eğitimin İçeriği

Çözüm odaklı yaklaşımın temel prensipleri
Sistemik yaklaşım kapsamında çözüm odaklı danışmanlık
İlişki kurma, problem dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme
Çözüm odaklı danışmanlık yaklaşımı soru örnekleri
Kısa süreli yaklaşım uygulamaları
Bireysel uygulamalar
Küçük grup uygulamaları
Aileler ile çözüm odaklı yaklaşım
Çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle çözüm odaklı danışmanlık uygulamaları
Çözüm odaklı danışmanlıkla ilgili uygulama deneyimlerinin paylaşılması,
Çözüm odaklı danışmanlıkla ilgili zorlanılan alanlar
Vaka analizleri

Eğitmen: Doç. Dr. Itır TARI CÖMERT

Ücret : 650 TL

Tarih ve Saat : 16-17 ŞUBAT 2019 / 10.00 – 16.00

Adres : Teşvikiye Mah. Büyükçiftlik Sk. No:3/1 – Şişli – İSTANBUL

Sertifikasyon: Eğitim sonrasında katılımcılara Psikoloji Akademisi ve TORUSAD onaylı “Uygulayıcı Sertifikası” düzenlenecektir

Psikoloji Akademisi bahar dönemi eğitim takvimine erişim için tıklayınız.

Doç. Dr. Itır TARI CÖMERT 

Psikolojik Danışmanlık lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. International Family Therapy Institute’den Aile ve Çift Terapisti unvanını almış, İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden mezun olarak Co- Psikodramatist ve Grup Terapisti olmuştur. Travma ile çalışmak için EMDR eğitimlerini tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini tamamlayarak BDT psikoterapisti olmuş, eğitimlerinin bir kısmını ise Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Beck Institute’de tamamlamıştır. Çeşitli kitapları ve kitap bölümleri olan Cömert, Judith S. Beck’in “Bilişsel Davranışçı Terapi: Temelleri ve Ötesi” isimli kitabını da Türkçe’ye çevirmiştir. Çalışma alanlarından biri spor ve performans psikolojisi olan Cömert, Athletic House Academy ekibinde yer almaktadır. Çeşitli bakanlıklar ve konsolosluklar ile beraber pek çok kuruma proje danışmanlığı, proje yöneticiliği ve proje eğiticiliği yapmış olup Adalet Bakanlığı’nda da Adli Bilirkişilik görevi gerçekleştirmiştir. Uzun yıllar çeşitli sivil toplum kuruluşlarında danışmanlık ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nde de bilim kurulu üyeliği yapmıştır. Cömert, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmakta, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Değerlendirme ve Sınıflandırma Alt Kurulu’nda asil üye olarak görev yapmakta, çeşitli üniversitelerde dersler vermekte ve kurucusu olduğu Psikoloji Akademisi Psikoterapi, Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

Psikoloji Akademisi
Teşvikiye Mah. Büyük Çiftlik Sk. Değer Apt. No:3 D.1 Şişli / İSTANBUL
0212 343 2575 – 0535 260 0716
facebook/psikolojiakademisi
twitter/PsiAkademisi
instagram/psikolojiakademisi
googlegrup/psikolojiakademisi
Paylaş:
Paylaş: