Yükleniyor Etkinlikler
Bu etkinlik geçti.

[Bu mesajı lütfen ilgili olabileceğini düşündüğünüz kişi ve listelere iletiniz.]

SOMATİK DENEYİMLEME® YAKLAŞIMI GİRİŞ SEMİNERİ

3 – 4 MAYIS 2019 

SOMATİK DENEYİMLEME® (Somatic Experiencing® veya SE) travma ve kronik stresin yarattığı olumsuz etkileri azaltmaya yönelik, kısa süreli, beden merkezli ve etkin bir psikobiyolojik yaklaşımdır. SE, bedendeki duyumların farkındalığa geçirilmesi ve takibiyle oluşan tepkilerin tamamlanması, biriken hayatta kalma enerjisinin çözülmesi ve sinir sisteminin kendini dengeleme kapasitesinin yeniden kazanılmasıyla çalışır.

Bu Giriş Semineri’nde SE yaklaşımı genel işleyiş ilkeleri, travmatik stres semptomlarının alt beyin ve savunma mekanizmalarıyla  ilişkileri ve merkezi sinir sistemi etkileri, somatik farkındalığın travma çalışmalarındaki yerine yönelik bilgiler anlatılacaktır. Eğitimde teorik bilgilerin yanı sıra, görsel malzemeler ve deneyimsel uygulamalar da yer alacaktır. Uygulama egzersizleri, SE alanında eğitimli asistanlarla desteklenecektir.

SOMATIK DENEYIMLEME® (SE)`ye GİRİŞ SEMİNERİ’ne katılım, Haziran ayında açılacak olan Somatik  Deneyimleme Uzman Uygulayıcı (SEP) eğitimine katılım için bir  önkoşuldur. Bu seminer Haziran`daki SEP Eğitimi öncesinde düzenlenecek son giriş semineridir.

Eğitmenimiz Sonia Gomes, PhD Kimdir?

Sonia Gomes klinik psikoloji doktora derecesi sahibi bir Somatik Deneyimleme uygulayıcısı ve eğitmenidir. Klinik psikoloji ve bedensel yönelim hakkında 30 yılı aşkın tecrübesi vardır. SE Uluslararası Kıdemli Fakülte üyesi olan Sonia Gomes, Brezilya, Avrupa, Amerika, Güney Amerika ve Asya’da eğitmenlik yapmaktadır. SE’nin ileri seviyelerini öğretme yetkinliğindeki birkaç kişiden biri olarak, SE eğitmenlerine mentörlük de yapmaktadır.

Sonia Gomes’in demo çalışmalarında ve bireysel seanslarında gösterdiği ustalık SE dünyası tarafından takdir edilmektedir. Eğitimlerinde ve klinik uygulamalarında çok boyutlu ve bütüncül bir yaklaşımı benimseyen Sonia Gomes, travmadan kaynaklanan acıyı hafifletmeye ve kişisel gelişimi güçlendirmeye kendini adamıştır.

SE uzmanlık eğitimleri içinde yer alan SOMA Embodiment- Hapticity and Movement for Emotional Regulation in Trauma Therapy (Travma Terapisinde Dokunuş ve Hareketin Duygusal Regülasyon için Kullanımı)’ nın da yaratıcısıdır.

Eğitimin Yeri: İstanbul, Avrupa yakasında olacaktır, açık adres daha sonra bildirlecektir . Eğitim dili İnglizc’dir, Türkçe’ye ardıl çeviri yapılacaktır.

Kimler katılabilir?

Bu Giriş Semineri, SE alanında bilgi almak isteyen klinik psikolog, psikolog, psikolojik danışman, psikiyatrist, psikiyatri hemşireleri, psikoterapist, aile hekimi, sosyal hizmet görevlisi, fizik tedavi uzmanı, ergoterapist, beden terapisti, bu alanlardaki yüksek lisans öğrencileri; ruh, beden sağlığı ve travma alanında eğitim almış ve çalışanlara yöneliktir.

Başvuru: 1 Mart 2019 tarihine kadar www.somatikdeneyimleme.com web sitesindeki ONLİNE Başvuru Formunu doldurarak başvuru yapmanız rica olunur.

Yapılan online başvurular, kontenjana ve Kimler Katılabilir bilgisine bağlı olarak değerlendirilip, katılımınız ödeme bilgisi ile beraber size bildirilecektir. Sınırlı kontenjan nedeniyle katılım talebinizin bir sonraki giriş seminerine yönlendirilmesi gerekebilir.

Ücret: 800.- TL (KDV dâhil), YL öğrenci: 500.- TL, daha önce SE Giriş seminerine katılanlar için 400.-TL`dir.

2019 Haziran ayında başlayacak olan SOMATİK DENEYİMLEME UZMAN UYGULAYICI EĞİTİMİ ile ilgili genel bilgileri www.somatikdeneyimleme.com web sitesinde bulabilirsiniz. Giriş Seminerine katılım, Somatik Deneyimleme Uzman Uygulayıcı (SEP) eğitimine katılabilmek için bir ön koşuldur. Ancak Uzmanlık gerektiren Uygulayıcı eğitimi katılım şartları Giriş Semineri’nden farklı olduğunu hatırlatırız.

İletişim: www.somatikdeneyimleme.com web sitesi ya da [email protected] e-mail adresi aracılığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 

Somatik Deneyimleme Organizasyon Ekibi Adına,

Didem Çaylak, SEP
Klinik Psikoloji, MA
Somatik Deneyimleme Eğitimleri
Türkiye Eğitim Koordinatörü

[email protected]

https://www.somatikdeneyimleme.com/

 

Paylaş:
Paylaş: