1 Ocak 2012 tarihinde açılan sitemiz ilk günkü gibi büyük bir sorumluluk duygusu ile devam etmektedir.

Şimdiye dek yansıttığı genel içeriği ve işlevi devam ettirecek olan psiko-alan.com, alanın tüm zenginliğini ve çeşitliliğini yansıtacak içeriği ile dünyada ve ülkemizde ruh sağlığı, ruhsal bilimler ve ilişkili disiplinlerle bağlantılı gelişmelerin takip edileceği sanal bir platform olma amacı taşımaktadır. Psiko-alan Listesi, psiko-alan.com sitesiyle bağlantılı olarak işleyecektir.

Platform psikiyatristlerden psikologlara, psikolojik danışmanlardan psikoterapistlere, psikanalistlerden psikiyatri hemşirelerine dek geniş bir yelpazeye yayılan ruh sağlığı çalışanları ile ilgili branşlardaki akademisyenler ve öğrenciler için olduğu kadar kadar ruhsal bilimlere ilgi duyan meslek dışı kişiler için de ortak bir adres olmayı başardı.

Bu denli kalabalık ve dolayısıyla çok farklı mesleki, kuramsal ve kurumsal angajmana sahip heterojen bir kitlenin ortak biçimde takip ettiği bir platform olabilmenin çok özel sırları olsa gerek. Ya da belki her şey pek aşikârdır: Tüm çeşitlilik ve farklılıkları bir arada tutabilen demokratik bir ortam, görünürdeki farklılıkların aslında son tahlilde insanı ve ruhsallığını anlamak güdüsünde “bir”leştiğine dair bilgelik; alanın güncelliğini yansıtan zengin bir içerik; alışverişin, paylaşmanın, danışabilmenin, iletişim içinde olmanın ve tartışabilmenin hepimizi zenginleştirdiğine dair farkındalık ve ortak zemini güvence altına alan insani, mesleki ve etik bir çerçeve.

Sevgi ve saygılarımızla,

Psiko-alan Listesi Moderatörleri

Bugüne kadar gelmesinde sitemize destek veren kişiler:

Hakan KIZILTAN

Özgür ÖĞÜTCEN

Yavuz ERTEN

Yeşim KESKİN

Batuhan DEMİR

Duru EĞRİLMEZ